Чи варто брати на роботу “бляхера”? Безкоштовний інструмент рекрутера

Автор: Михайло Власов : 5 Ноября 2018 | 0 Комментарии

     В Україні вже майже 2,5 млн. автомобілів на “євробляхах”. Погано це чи добре? З одного боку батько, життя якого складається з багаторічного алгоритму робота-дім-робота і ще дітей в школу завести зранку, відчує полегшення, роблячи це на власній автівці у порівнянні з громадським транспортом. З іншого боку, податок на додану вартість (ПДВ) та митні збори — основа бюджету будь-якої країни. І ще можна навести багато аргументів і будуть ті, хто “за” і ті, хто “проти” (як і в будь-якому питанні).

     Але нас цікавить інше. Купівля “євробляхи” це точно не однозначна ситуація і вимагає від людини певного внутрішнього відношення до правил. Так що ж можна сказати про людину, яка їздить на “євробляхах”, як про найманого працівника?

Чи варто брати на роботу “бляхера”? Безкоштовний інструмент рекрутера

     Один з основних мотиваційних факторів, який використовується для передбачення поведінки на робочому місцівідношення до правил — чи схильна людина слідувати правилам, чи людина почувається вільно із правилами і розглядає їх більше як рекомендацію. Це важливо для багатьох робіт: вантажник на складі з легкозаймистими речовинами чи боєприпасами не може від природи бути схильний до гнучкості із правилами; бухгалтер з податкової звітності або корпоративний юрист з “гнучким” відношенням теж не дуже допоможуть захистити компанію від ризиків у своїх сферах. Хоча фінансовий директор, наприклад, мусить мати певну гнучкість. Як і керівник компанії. А от для співробітника відділу продажів, менеджера  з розвитку проектів у перспективних напрямках, керівника нових відділень (філій, компаній у інших країнах) мати “вільне” відношення до правил може бути вирішальним, оскільки остерігаючись кожної помилки вони ризикують взагалі нічого не зробити. Хоча це буде також залежати від компанії — відкрити новий магазин IKEA або відкрити торгівельну компанію в Китаї для збуту зерна це “дві великі різниці”.

     Звичайно, не можна сказати, що кожен, хто їздить на “євробляхах” схильний до гнучкості (чи до ризику). Використовуйте цей "безкоштовний інструмент рекрутера" обачливо — це не єдине, на що слід зважати — орієнтація на людей чи на задачі, бажання контролювати все навкруги чи схильність до командної роботи, здатність легко йти на контакт чи стриманість та багато інших факторів також будуть вирішальними.

     І наостанок декілька відмінних рис людей, які недбалі з правилами та людей, які обережні з правилами.

     Недбалі з правилами:

 • Завзятий
 • Невимушений
 • Не переймається правилами та деталями
 • Комфортно почуває себе в незрозумілих ситуаціях
 • З легким характером
 • Розкутий

     Обережні з правилами:

 • Сумлінний
 • Грунтовний
 • Старанний
 • Переймається через дотримання правил та точності
 • Воліє доводити справу до кінця
 • Суворо відноситься до пунктуальності та коректності
 • Комфортно почувається у зрозумілих ситуаціях

 


Блог

11 Октября 2021
PI-uspishni-trenery.jpg
В чому секрет найуспішнішої баскетбольної тренерки в історії і як це пов'язано з HR...
17 Июля 2020
PI-otsenki-dolzhnost.jpg
Возможно, мы знаем кое-что про любую должность в каждой отрасли во всех уголках мира

Новости

4 Сентября 2019
Tsentr-Gromadskoho-Zdorovya-logo.png
4 вересня 2019 року відбулася стратегічна сесія державного підприємства Центр громадського здоров’я
27 Августа 2019
PI-Predictive-Index-Certified-Partner-logo.png
В Києві пройшов дводенний семінар-сертифікація PI Practitioner
29 Июля 2019
Tsentr-Gromadskoho-Zdorovya-logo.png
26 липня 2019 року відбувся семінар на замовлення державного підприємства Центр громадського здоров’я