Чи варто брати на роботу “бляхера”? Безкоштовний інструмент рекрутера

Автор: Михайло Власов : 5 Ноября 2018 | 0 Комментарии

     В Україні вже майже 2,5 млн. автомобілів на “євробляхах”. Погано це чи добре? З одного боку батько, життя якого складається з багаторічного алгоритму робота-дім-робота і ще дітей в школу завести зранку, відчує полегшення, роблячи це на власній автівці у порівнянні з громадським транспортом. З іншого боку, податок на додану вартість (ПДВ) та митні збори — основа бюджету будь-якої країни. І ще можна навести багато аргументів і будуть ті, хто “за” і ті, хто “проти” (як і в будь-якому питанні).

     Але нас цікавить інше. Купівля “євробляхи” це точно не однозначна ситуація і вимагає від людини певного внутрішнього відношення до правил. Так що ж можна сказати про людину, яка їздить на “євробляхах”, як про найманого працівника?

Чи варто брати на роботу “бляхера”? Безкоштовний інструмент рекрутера

     Один з основних мотиваційних факторів, який використовується для передбачення поведінки на робочому місцівідношення до правил — чи схильна людина слідувати правилам, чи людина почувається вільно із правилами і розглядає їх більше як рекомендацію. Це важливо для багатьох робіт: вантажник на складі з легкозаймистими речовинами чи боєприпасами не може від природи бути схильний до гнучкості із правилами; бухгалтер з податкової звітності або корпоративний юрист з “гнучким” відношенням теж не дуже допоможуть захистити компанію від ризиків у своїх сферах. Хоча фінансовий директор, наприклад, мусить мати певну гнучкість. Як і керівник компанії. А от для співробітника відділу продажів, менеджера  з розвитку проектів у перспективних напрямках, керівника нових відділень (філій, компаній у інших країнах) мати “вільне” відношення до правил може бути вирішальним, оскільки остерігаючись кожної помилки вони ризикують взагалі нічого не зробити. Хоча це буде також залежати від компанії — відкрити новий магазин IKEA або відкрити торгівельну компанію в Китаї для збуту зерна це “дві великі різниці”.

     Звичайно, не можна сказати, що кожен, хто їздить на “євробляхах” схильний до гнучкості (чи до ризику). Використовуйте цей "безкоштовний інструмент рекрутера" обачливо — це не єдине, на що слід зважати — орієнтація на людей чи на задачі, бажання контролювати все навкруги чи схильність до командної роботи, здатність легко йти на контакт чи стриманість та багато інших факторів також будуть вирішальними.

     І наостанок декілька відмінних рис людей, які недбалі з правилами та людей, які обережні з правилами.

     Недбалі з правилами:

 • Завзятий
 • Невимушений
 • Не переймається правилами та деталями
 • Комфортно почуває себе в незрозумілих ситуаціях
 • З легким характером
 • Розкутий

     Обережні з правилами:

 • Сумлінний
 • Грунтовний
 • Старанний
 • Переймається через дотримання правил та точності
 • Воліє доводити справу до кінця
 • Суворо відноситься до пунктуальності та коректності
 • Комфортно почувається у зрозумілих ситуаціях

 


Блог

7 Февраля 2019
Maersk-vovlechionnost-logo.jpg
Проходя через серьёзную трансформацию, компания сталкивается с необходимостью увольнять сотрудников
5 Ноября 2018
Yevrobliakhi.jpg
Що можна сказати про людину, яка їздить на “євробляхах”, як про найманого працівника

Новости

26 Февраля 2019
ZEO-alliance-logo.png
На сессии обсуждались общие проблемы менеджмента в компании; вопросы стратегического планирования, организационной структуры управления, корпоративной культуры
14 Февраля 2019
KNEU-logo.png
13 февраля 2019 года в Киевском национальном экономическом университете проходила защита магистерских дипломов
12 Февраля 2019
Ring-logo.png
2 февраля 2019 года прошел первый день программы развития топ-менеджмента IT компании Ring Ukraine